Yunan medyası Kılıçdaroğlu’nun adaylığını SÖZCÜ’nün manşetiyle duyurdu

SÖZCÜ Gazetesi’nin bugün yayınladığı Ben Kemal Geliyorum manşetli nüshası Yunanistan’ın önde gelen gazetelerinde manşet oldu.

Yunanistan medyası Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın adaylığına geniş yer ayırdı. Proto Thema Gazetesi Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını internet sayfasının manşetinden duyururken newsbom.gr haber sitesi ise Kılıçdaroğlu için ’74 yaşında Türkiye’nin Gandisi’ nitelemesi yaptı.

Yunan medyası gelişmeyi SÖZCÜ’nün manşetiyle duyurdu.

KRİZDEN GÜÇLENEREK ÇIKMAYI BİLDİ

Yunanistan medyası Türkiye’de yaşanan 2 günlük İYİ Parti ve Altılı Masa krizinden Kılıçdaroğlu’nun güçlenerek çıkmayı başardığını ve Türkiye’deki hemen tüm partilerin büyük bir desteğini alarak Cumhurbaşkanlığı adaylığının festival havasında açıklandığını duyurdu.

BORSAYI OLUMLU ETKİLEDİ

Yunanistan’ın önde gelen televizyon kanallarından SKAİ ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte adaylık açıklamasının Türk Borsası’nda ciddi hareketlenmeye ve olumlu göstergelere yol açtığını, Türk vatandaşlarında büyük bir umuda yol açtığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir