Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun emekli ikramiyeleriyle ilgili vaadine sert çıktı: İstismar siyaseti yürütüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilerle İftar programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilerle ilgili 15 bin TL ikramiye vaadine tepki gösterdi.

“BUNCA İNSAN BELEDİYELERDEN ÇIKARILDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Son günlerde birileri emekli maaş ve ikramiyeleri üzerinden istismar siyaseti yürütmeye çalışıyor. Söz veriyormuş. Aynı zat kazandığı belediyelerden tek bir işçinin işinden edilmeyeceği konusunda namus sözü vermişti. Bunca insan belediyelerden çıkarıldı.

“NAMUS SÖZÜNÜ YERİNE GETİRMEDİ”

Bu kişi namus sözünü yerine getirmedi. Belediyelerinde her hizmeti bedava yapma sözü verdiler. Onların da hiçbirini tutmadılar. Her çiftçiye bedava traktör vereceğiz dediler. Hangi çiftçiye vermişler. Emeklileri gözlerine kestirmişler. Açmışlar vaat bohçasını bol keseden dağıtıyorlar.

“BUNLAR ÜLKEYİ YÖNETMEYE GELMİYOR”

‘Yapacağız’ dediğimiz her projeyi yaptık. Bu arada eksiklerimiz olmuş olabilir. Ülkemize çağ atlatmadığımızı kimse iddia edemez. Toplu konutlarımızı sahiplerine dağıttık. Deprem felaketine rağmen hiçbir kesimi maddi açıdan mağdur etmedik. Bunlar ülkeyi yönetmeye gelmiyor, en az 7 kişiye cumhurbaşkanı yardımcılığı, 50 kişiye de bakanlık makamı dağıtmaya geliyor.

“ESKİ TÜRKİYE’Yİ GERİ GETİRMEYE GELİYORLAR”

Bunlar köprüsünden tüneline kadar yapılanları yıkmaya, devam edenleri durdurmaya geliyor. Eskiden hastanelerimizin halini düşünün. Savaş Ay’ın programını hatırlarsanız, bu size yeter. Bunlar siyasette koalisyonlar, ekonomide kriz ve çöküş demek olan eski Türkiye’yi geri getirmeye geliyorlar.

“PARA DİLENECEKLER PARA”

Böyle bir zihniyetin mevcut işleyişi sürdürmesi mümkün mü? Para dilenecekler para. IMF’den para dilenmediler mi, memur maaşlarını ödemek için. 20 yıldır bizde böyle bir şey gördünüz mü? Göreve geldik, IMF’ye borç 23,5 milyar dolardı. Biz borcu bitirdik IMF’yi kapıdan içeriye sokmadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir