Murat Yetkin: “AK Parti’de Kılıçdaroğlu Hakkında ‘Vurucu’ Bir Dosya Aranıyor”

Gazeteci Murat Yetkin, AK Partili bir kaynağına dayandırarak çok konuşulacak bir iddiayı gündeme taşıdı. Yetkin, AK Parti’de Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na karşı kullanılmak üzere ‘vurucu’ bir dosya arayışı olduğunu yazdı. 

Gazeteci Murat Yetkin, AK Parti’nin CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ‘vurucu’ bir dosya arandığını yazdı. Yetkin, iddiasını AK Partili bir kaynağa dayandırdı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile son dönemde birebir konuşma fırsatı bulunanların kendisini “şaşırtıcı bir rahatlık” içinde gördüklerini aktardıklarını belirten Yetkin, ‘Bir tanıklığa göre ‘Seçimi kazanacağından emin ve sanki seçim gününe dek bunu kolaylaştıracak önemli bir gelişmenin olacağını bekler gibi’ Bir ifadeye göreyse, ‘Belki de Rockefeller’in pembe gazetesi gibi sadece iyi haberler veriliyor kendisine’ ifadelerini kullandı.

“Erdoğan’ın rakibinin AK Parti tabanından oy çekme ihtimalinin kalmadığına inanıyorlar”

AK Parti yönetimindeki bir kaynağıma göre Erdoğan’daki rahatlık halinin iki nedeni olduğunu kaydeden Yetkin, şunları aktardı:

‘İkincisi, can kaybının resmî veriyle 48 bin 448’i bulduğu deprem felaketine rağmen, yaptırdıkları anketlerde Erdoğan’ın beğeni düzeyinin yükselmesi. ‘Partinin değil ama’ dedi kaynağım; ‘Cumhurbaşkanlığını alırız ama muhtemelen Meclis’i alamayız.’ Erdoğan’ın yeniden seçileceğine inanmasının ilk nedeniyse, AK Partililere göre muhalefet adayının Kemal Kılıçdaroğlu olmasıymış. Böylelikle Erdoğan’ın rakibinin AK Parti tabanından oy çekme ihtimalinin kalmadığına inanıyorlar.’

“Örtülmüş bir yolsuzluk hikayesi aranıyor”

‘Bir başka kaynağımsa başka bir açı gösterdi’ diyen Yetkin, şöyle devam etti:

‘Kılıçdaroğlu hakkında bir vurucu bir dosya aranıyor. Mali bir açık. Örtülmüş bir yolsuzluk hikayesi. Aksi halde ya AK Troller yok yürüyen merdivene ters bindi, yok Mersin’e güneydoğu dedi, yok rakı içti malzemeleriyle yetinecek ya da geri tepeceği bariz olan Alevilik inancına girişecekler.

AK Parti 20 küsur yıldır iktidarda. Emniyet, MİT, Maliye Erdoğan’ın kontrolünde. Bu 20 küsur yılın son 13 yılında Kılıçdaroğlu CHP’nin başında. Hâlâ orta halli memur evinde oturan Kılıçdaroğlu’nun da para işlerine girdiği konusunda bugüne dek bir dosya bulamadılarsa da bunu son 60 gün içinde patlatmayı bekliyor olabilir mi Erdoğan?Rahatlık böyle bir dosya beklentisinden mi geliyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir