365 Gün Filminin Yıldızı Michele Morrone Depremde Ağır Yara Alan Hatay’da Gönülleri Fethetti!

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde meydana gelen depremler 11 ilde etkili oldu. Depremler yüzünden enkaza dönen şehirlerin başında Hatay yer aldı. 365 Gün adlı filmle dünya çapında tanınırlık kazanan İtalyan oyuncu Michele Morrone Hatay’ı ziyaret etti. Depremden etkilenen çocuklarla oyunlar oynayan dünya yıldızı yürekleri ısıttı.

Gelin detaylara gözatalım…

Tüm Türkiye 6 Şubat Pazartesi günü kapkara bir sabaha uyandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler ülkemizin Güney Doğu’sunu enkaza çevirdi.

Yüz binlerce vatandaşımız evini kaybettiği deprem felaketi yüzünden on binlerce kişi yaşamını yitirdi. Yüreğimizi derinden yakan afetlerin ardından deprem bölgesine yardım edebilmek için seferberlik başlatıldı.

Uluslararası yardımların ulaştığı deprem bölgesine giden birçok dünya yıldızı oldu. Bu isimlere İtalyan oyuncu Michele Morrone de katıldı.

Geçtiğimiz gün kız arkadaşı Moara Sorio ile birlikte İstanbul’a gelen ünlü oyuncu kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını ‘Gizli geldim’ diyerek reddetti.

365 Gün filminde ‘Massimo Torricelli’ rolüyle tanınan Michele Morrone depremde en ağır hasarı alan illerin başında olan Hatay’ı ziyaret etti.

Hatay’da çadırkente giden dünya yıldızı, depremzede çocuklarla yakından ilgilendi. Morrone çocuklarla oyunlar oynadı, boyama yaptı.

Türkiye’yi sık sık ziyaret eden yakışıklı oyuncu, sosyal medya hesabından ziyaret ettiği Hatay’ın Antakya ilçesinden arka arkaya paylaşımlar yaptı.

Depremlerden kısa bir süre sonra paylaşım yapan Morrone, “#helpturkey” etiketiyle yardım çağrısında bulunmuştu. İtalyan oyuncu deprem bağışı kabul eden kurumların resmi sayfalarını da paylaşmıştı.

Michele Morrone ile birlikte Hatay’a destek olan Moara Sorio da çocuklarla eğlenceli vakit geçirdi. Küçük kızların Sorio’nun saçlarını ördüğü anlar yüzleri gülümsetti.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan depremlere karşı kayıtsız kalmayan Morrone hepimizin yüreğini sıcacık yaptı.

Michele Morrone’nin sosyal medyadan paylaştığı Hatay Antakya ziyaretinden kareler…

??

??

??

??

??

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir